Találatok:

Összesen: 1 találat.

az-injektiv-es-a-szurjektiv-foggveny

Az injektív és a szürjektív függvény

A injektív és szürjektív függvény fogalmának a bevezetésére egy interakív tesztet készítettem, melyet vendégként belépve bárki szabadon használhat a http://www.znanjepriruci.nethonlapon. Az interaktívitással azt szeretném elérni, hogy a tanulók egyéni tapasztalatszerzéssel jussanak el azokig az összefüggésekig, amelyek az injektív és szürjektív függvényeket kiválasztják a függvények halmazából. Ha már eljutott a definíciókig, a következő interaktív teszt a válaszaira adott viszajelzésekkel segíti a tanulót abban, hogy megtanulja alkalmazni a definíciókat konkrét esetekben is. Bármely teszt kitöltése után azonnali visszajelzést kap az adott válaszaira. Helyes válasz esetén megerősítést, rossz válasz esetén pedig útmutatást, mire kellet volna figyelnie, hogy helyes választ adjon. Tapasztalataim szerint a tanulók biztonságban érzik magukat a virtuális környezetben, szívesebben kísérleteznek, aktívabbak, tehát minden kollégának ajánlom a kísérletezést!

A tesztek futtatásához internet szükséges! Programok megvásárlására vagy installálására nincs szükség. Egyes illusztrációk igénylik a Java alkalmazást, amely a jelenleg használatban lévő internet-böngészők többségének installásával automatikusan telepítődik.