a-fuggveny-grafikonjai

A függvény grafikonjai

A függvény fogalmának a bevezetésére egy interakív tesztet készítettem, melyet vendégként belépve bárki  szabadon használhat a http://www.znanjepriruci.net honlapon. Az interaktívitással azt szeretném elérni, hogy a tanulók egyéni tapasztalatszerzéssel jussanak el azokig az összefüggésekig, amelyek a függvényeket kiválasztják a relációk halmazából. Ha már eljutott a tanuló a függvény definíciójáig, a következő interaktív teszt a válaszaira adott viszajelzésekkel segíti őt abban, hogy megtanulja alkalmazni a definíciót konkrét esetekben is. Bármely teszt kitöltése után a tanuló azonnali visszajelzést kap az adott válaszokra. Helyes válasz esetén megerősítést, rossz válasz esetén pedig útmutatást, mire kellet volna figyelnie, hogy helyes választ adjon. Tapasztalataim szerint a tanulók biztonságban érzik magukat a virtuális környezetben, szívesebben kísérleteznek, aktívabbak, tehát minden kollégának ajánlom a kísérletezést!

A tesztek futtatásához internet szükséges! Programok megvásárlására vagy installálására nincs szükség. Egyes illusztrációk igénylik a Java alkalmazást, amely a jelenleg használatban lévő internet-böngészők többségének installásával automatikusan telepítődik.