szerb-nyelv-oktatasi-segedanyag

Szerb nyelv - oktatási segédanyag

Dognar Aleksandar

Szöveg- és feladatgyűjtemény a szerb nyelv gyakorlásához a középiskola 1. osztályában. A szöveggyűjtemény egyes szövegei az iskolai tankönyv egyszerűsített, rövidített változatai. Emellett olyan szövegek is szerepelnek, amelyek a hétköznapi nyelvhasználathoz szükséges szókincset bővíthetik. A nyelvtani feladatok a hétköznapi beszédben nyújtanak segítséget.  A nyelvtani táblázatok átláthatóbbá teszik a nyelvtani szabályokat, és rávilágítanak a magyar és a szerb nyelv közötti hasonlóságokra.

Szöveg- és feladatgyűjtemény a szerb nyelv gyakorlásához a középiskola 1. osztályában. A szöveggyűjtemény egyes szövegei az iskolai tankönyv egyszerűsített, rövidített változatai. Emellett olyan szövegek is szerepelnek, amelyek a hétköznapi nyelvhasználathoz szükséges szókincset bővíthetik. A nyelvtani feladatok a hétköznapi beszédben nyújtanak segítséget.  A nyelvtani táblázatok átláthatóbbá teszik a nyelvtani szabályokat, és rávilágítanak a magyar és a szerb nyelv közötti hasonlóságokra.

Címkék: